EDİTÖRDEN

0
7

Değerli Yeni Düşünce Okurları,
1 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin Vuhan kentinde başlayan Kovid 19 salgını tüm dünyayı olumsuz olarak etkilendiği gibi geride bıraktığımız 2021 yılında da bizleri fazlasıyla etkilemiştir. Bu süreçte sayısız kayıpların yanı sıra çok çeşitli problemlerle de karşılaşılmıştır. Sunuş yazısına başlamadan önce bu vesileyle Kovid-19 salgını yüzünden hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum. Girmiş olduğumuz 2022 yılının Tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.
Değerli okurlar,
Genel Başkan’ımız Devlet Bahçeli, 11 Ocak 1995 tarihli Milliyetçi Çizgi gazetesinde akademisyen sıfatıyla “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü için “Millî Hedefler ve Öncelikler” başlığıyla kaleme aldığı makalede, “2023 Lider Ülke Vizyonu”nu proje hâlinde ortaya koymuştur. 18 Mayıs 1997 tarihinde yapılan MHP Olağanüstü Kongresi’nde “Genel Başkan Adayı” sıfatıyla hazırladığı metinde, aynı projeyi hedef olarak açıklamıştır. 3 Mayıs 1998’de yapılan “Milliyetçiler Günü” toplantısında, MHP Genel Başkanı olarak “2023 Lider Ülke Vizyonu”nu kamuoyuyla paylaşmıştır. 18 Mayıs 1999 Genel Seçimleri için hazırlanan seçim beyannamesinde aynı vizyonu parti politikası olarak ilân etmiştir. 57’nci hükûmette MHP’nin koalisyon ortağı olduğu 2000 yılında da “2023 Lider Ülke Vizyonu”nu “8.5 yıllık kalkınma Planı”nın hedefleri arasına alarak devlet politikası hâline getirmiştir. Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisinin; bölgesinde lider, küresel alanda bir güç merkezi hâline gelmiş Türkiye idealini, Cumhuriyet’in 100’üncü yılının idrak edileceği 2023 yılına kadar bütün unsurlarıyla gerçekleştirme kararlılığının her vesileyle altını çizmiş ve bu perspektifin parti programlarında ısrarla tekrarlanmasını sağlamıştır. 15 Temmuz 2016 hain FETÖ darbe girişiminden sonra milletimizin tabanda bizatihi kendisinin oluşturduğu Cumhur ittifakı ile beraber Cumhuriyetimizin 3’üncü evresi olan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemiyle, “2023 Lider Ülke Türkiye” hedefine bir adım daha yaklaşılmıştır. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde oluşturulan Cumhur İttifakı, ülkemizin güvenlik politikaları yeniden dizayn etmiş, özellikle FETÖ’cüler ve artıklarının büyük bir çoğunluğunu yargıya teslim etmiş, yıllardır milli güvenliğimizi tehdit eden terörün başını ezmiş, sınırlarımızı kontrol altına almıştır. Savunma sanayinde neredeyse yüzde yüz yerlilik oranında savunma araçları üretmeye başlamış, bu konuda Dünyada lider ülkeler arasına girilmiştir. Üç sondaj gemisi ve iki sismik araştırma gemisiyle Doğu Akdeniz başta olmak üzere denizlerde Türk bayrağını dalgalandırılmaya başlamış, tam bağımsızlık ve hürriyet adına 100 yıllık adımlar atılmıştır. Jeopolitik olarak dünyanın en kritik noktasında olan ülkemizi yönetmek ancak güçlü bir irade ve sağlam bir devlet anlayışı ile olacaktır. Hâlihazırda yaşamış olduğumuz geçici ekonomik dalgalanmalar tüm dünyayı sarmış, emperyalizme karşı savaş açan devletimiz karşısında koz olarak kullanılmak istenmektedir.  Türk devleti ve milleti yüzyıllardır emperyalizme karşı dimdik ayakta kalmış, en zor şartlarda bile olsa Anka kuşu gibi küllerinden yeniden doğmayı başarmıştır.
2022 yılının Ocak ayına girmemiz münasebetiyle Sayın Genel Başkan’ımız Devlet Bahçeli’nin doğum gününü kutluyor, Rabb’im başımızdan eksik etmesin diyorum.
Devlet, ebet-i müddettir efendim.
Esen kalınız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz